Uświetniamy!

Co można w najbliższych latach uświetnić? 1 lipca 2011 roku Polska zaczyna pełnić Prezydencję Rady Unii Europejskiej. Na boiskach Polski i Ukrainy odbędą się Mistrzowstwa Europy w piłce nożnej EURO 2012. Jest już pewne, że Wrocław w 2016 roku obejmie godność Europejskiej Stolicy Kultury.

Każde wydarzenie uświetniamy w taki sposób, że bierzemy w nim udział. Nasz udział i sposób uświetniania może być jednak bardzo różnorodny.
Podam tutaj, jak ja zacząłem już uświetniać wyżej wymienione wydarzenia. Jednocześnie podpowiadam, że jest to sposób dobry dla wszystkich. Bo każdy może skorzystać z mojej podpowiedzi i może przyczynić się do rozpowszechniania informacji, które w efekcie mogą przyczynić się do podniesienia prestiżu, rozsławienia i Wrocławia, i Polski, ale przede wszystkim, może przyczynić się do rozsławienia polskiej nauki.

W dniach 22-23.06.2011 roku do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego oraz do Prezydenta Wroławia Rafała Dutkiewicza i innych osób, które mogą być tematem zainteresowane, wysłałem  następującą propozycję:

Temat: Dodatkowe uświetnienie Wrocławia jako ESK

Poniżej przedstawiam propozycję, jak można dodatkowo uświetnić Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury w 1916 roku. Jest to sposób pośredni, bo poprzez rozwój nauki, i jedyny w swoim rodzaju. Realizacja tej propozycji podniesie prestiż Wrocławia oraz prestiż Polski na arenie międzynarodowej wyjątkowo wysoko.

Proponuję wykorzystać w tym celu nowo powstałą teorię fizyczną - nazywa się ona: konstruktywna teoria pola, a jej autorem jest niejaki Pinopa. Realizacja tej propozycji będzie niezwykle złożonym przedsięwzięciem, bo teoria nie jest jeszcze znana w naukowym świecie fizyków. Niezbędna więc będzie szeroka akcja informacyjna, aby fizycy Wrocławia i Polski poznali tę teorię i przekonali się o jej ogromnej wartości dla nauki o przyrodzie.

Jeśli cztery pół roku, jakie pozostały do przyjęcia przez Wrocław godności ESK, byłyby wykorzystane na promocję konstruktywnej teorii pola, to w tym czasie radykalnie zmieni się fizyka teoretyczna. Te zmiany fizyki zobrazuję tu za pomocą tytułu artykułu (autorstwa Pinopy): "Teoria, która zastąpi STW, OTW i KM, już jest!" - artykuł znajduje się na http://www.pinopa.republika.pl/Zamiana_STW_OTW_KM.html .

Konstruktywna teoria pola przedstawiona jest w ponad dwudziestu artykułach, w których opisane są jej zasady oraz interpretacje różnych zjawisk fizycznych (z punktu widzenia teorii). Z treścią artykułów można zapoznać się na http://www.pinopa.republika.pl/_1StronaTytulowa.html. Z wieloma artykułami, które w bardziej poglądowy sposób przedstawiają różne aspekty KTP, można zapoznać się na stronie http://www.pinopa.republika.pl  - w "lewym słupku" znajduje się cykl artykułów, które w tytułach mają dopisek "Ależ to bardzo proste!".

Swoją propozycję przesłałem również na ręce
Prezydenta Wrocławia Fafała Dutkiewicza - bpr(at)um.wroc.pl,
oraz Wiceprezydentów Wrocławia.

Z poważaniem.
Bogdan Szenkaryk "Pinopa"
________________________

Osoby, które byłyby zainteresowane promocją Wrocławia, promocją różnorodnych imprez, ale przede wszystkim promocją Polski na arenie międzynarodowej, mogą promować za pośrednictwem udziału w akcji promowania konstruktywnej teorii pola. W ramach tej akcji umieszczamy (ja też biorę w niej udział!) na własnych albo zaprzyjaźnionych portalach różnorodne informacje, które są związane z konstruktywną teorią pola. Na przykład, jeśli ktoś zechce, może wybrać określony artykuł z cyklu "Konstruktywna teoria pola", który znajduje się na http://nasa_ktp.republika.pl, może napisać recenzję do tego artykułu i opublikować artykuł wraz z recenzją. Może wspomnieć o "stronie pinopy I", o czym ona jest, i podać odnośnik do strony. Może przy tym zaznaczyć, że publikacji przyświeca idea... tu można podać nazwę idei, za którą się opowiadamy, za którą "trzymamy kciuki"... Jeśli ktoś chce i potrafi to zrobić, może skrytykować "całą" konstruktywną teorię pola i tę krytykę opublikować. Bo ważna jest nie sama teoria, ale prawda o własnościach materii, prawda o przyrodzie. Bo w rzeczywistości idzie tu nie o promowanie KTP, ale promowanie prawdy naukowej, która powinna istnieć w teoretycznej fizyce.

Każdy, cokolwiek by nie robił dla nauki, dla społeczności, dla innych ludzi, lubi mieć pamiątkę, która by przypominała własne działania. Po różnych działaniach ludziom zostają pamiątki w postaci medali, orderów, krzyży... Kto chce mieć pamiątkę po swoich działaniach promotorskich, może zajrzeć na stronę http://www.pinopa.republika.pl/Jak_zostac_pinopa.html. Każdy, kto czuje, że jest pinopą, staje się pinopą. I każdy może mieć ten tytuł "potwierdzony" dopisując sobie do niego numer, który nie jest jeszcze zarezerwowany przez innego (inną) pinopę. Numer I jest już zajęty i "zarejestrowany" na stronie Pinopy I. Aby "zarejestrować" swój numer, trzeba go po prostu wpisać na "Listę samozwańców, którzy przyjęli pseudonim Pinopa", dając w ten sposób znak innym pinopom, że numer jest już zajęty.